"Pril" indų plovimo skysčio koncentratas, tiekiamas pastatomuose maišeliuose / Pereinant prie plastikinės plėvelės mažinamas anglies dioksido poveikis



"Pril" indų plovimo skysčio koncentratas, tiekiamas pastatomuose maišeliuose / Pereinant prie plastikinės plėvelės mažinamas anglies dioksido poveikis

Vokietijos ploviklių ir valymo priemonių gamintoja "Henkel" (Diuseldorfas; www.henkel.de) nuo šiol "Pril" ir kitais produktais prekiauja ne tik dabartiniame pakuočių derinyje, bet ir stovinčiuose maišeliuose. Nuo 2024 m. vasario 1 d. skalbimo skysčio ir valiklių "Sidolin" ir "Biff" prekės ženklų pakartotinai užpildomų koncentratų Vokietijos rinkoje taip pat galima įsigyti lanksčiose polietileno monomedžiagos pakuotėse. Planuojama juos pristatyti ir kitose šalyse, portalui Plasteurope.com sakė bendrovės atstovas.

120 ml talpos Pril koncentrato pakuotės, skirtingai nei įprastos užpildymo pakuotės, nėra pakartotinai uždaromos. Henkel rekomenduoja koncentratą pilstyti į įprastus, matmenų atžvilgiu stabilius butelius ir maišyti su vandentiekio vandeniu. Jau kurį laiką buteliukai gaminami iš 100 % perdirbto PET.

Pereidama prie plastikinės plėvelės, "Henkel" siekia sumažinti anglies dioksido poveikį, nes vienai pakuotei perdirbama mažiau medžiagos. Be to, bendrovė senų ploviklių butelių pakartotinio naudojimo koncepciją laiko taisyklių, kurios šiuo metu svarstomos pagal naująjį ES Pakuočių ir pakuočių atliekų reglamentą (PPWR), numatymu. Pasak atstovo spaudai, daugiausia dėmesio skiriama pakartotinio naudojimo koncepcijos įgyvendinimui: "Naudodami skiedimui skirtus koncentratus, užtikriname, kad esami buteliukai būtų naudojami pakartotinai".

Remiantis naujausiais Didžiosios Britanijos tvarumo fondo "Ellen MacArthur Foundation" (EMF, Cowes; www.ellenmacarthurfoundation.org) duomenimis, 2022 m. "Henkel" lanksčių maišelių pakuočių dalis visame pasaulyje sudarė 4,9 %. Iš viso tais metais "Henkel" perdirbo 307 845 t plastiko į vartojimo prekių ir lipnių produktų pakuotes, iš kurių matmenų stabilūs HDPE dangteliai sudarė 44,7 % - gerokai daugiau nei PET buteliai (12,9 %).

Pasak "Henkel", naujosios maišelių plėvelės tinkamumą perdirbti patvirtino "Cyclos-HTP" (Achenas, Vokietija; www.cyclos-htp.de). Rekomenduojamas atliekų šalinimo būdas - geltonas maišelis arba antrinių žaliavų konteineris.


REPSOL -Tepalų talpyklos su 60 % "Reciclex" tvariųjų poliolefinų



REPSOL -Tepalų talpyklos su 60 % "Reciclex" tvariųjų poliolefinų.

Ispanijos energetikos ir naftos chemijos bendrovė "Repsol" (Madridas; www.repsol.com/en) pranešė, kad pristatė naują tepalų talpyklų liniją automobilių, motociklų ir sunkiosios pramonės variklinėms ir transmisinėms alyvoms, į kurių sudėtį įeina 60 proc. mechaniškai perdirbto plastiko, susidariusio po vartojimo.

1 l, 4 l ir 5 l tepalų talpyklos pagamintos iš mechaniškai perdirbto, paruošto naudoti didelio tankio polietileno mišinio iš "Repsol Reciclex" tvariųjų poliolefinų asortimento.

Įmonė teigė, kad naujoji taros serija buvo perprojektuota taip, kad būtų darnesnė, tačiau išlaikytų savo savybes ir, palyginti su ankstesnėmis pakuotėmis, 25 % sumažintų anglies dioksido pėdsaką. Skirtingoms produktų grupėms skirtos penkių spalvų talpyklos.


Kodėl populiarėja įpurškiamojo liejimo paslaugos? Paaiškiname



Kodėl populiarėja įpurškiamojo liejimo paslaugos? Paaiškiname

Kas tiksliai yra įpurškimo paslaugos?

Liejimo įpurškimu paslaugos nėra naujiena rinkoje, tačiau negalima paneigti, kad jų populiarumas nuolat auga. Taip yra todėl, kad liejimas įpurškimo būdu leidžia iš įvairių plastikų gaminti medžiagas, skirtas įvairioms pramonės šakoms. Šis metodas gerai žinomas visame pasaulyje.

Injekcinio liejimo metu plastifikuota masė dideliu slėgiu įpurškiama į formą. Po to ji atšaldoma, ir tada detalės įgauna galutinę formą. Tokiu būdu iš plastiko galima gaminti įvairių formų ir matmenų gaminius. Tai puikus sprendimas vadinamajai masinei gamybai. Taip yra todėl, kad reikia pagaminti tik vieną formą, o vėliau visas procesas iš esmės automatizuojamas.

Kokie yra didžiausi plastiko liejimo įpurškimo būdu privalumai?

Negalima paneigti, kad plastiko liejimo paslaugos turi nemažai privalumų. Visų pirma, šis metodas leidžia gaminti dar sudėtingesnius komponentus arba tikrai mažas detales. Ir nereikia nerimauti dėl jų kokybės. Plastiko liejimas įpurškiant yra efektyvus ir labai greitas procesas. Jis leidžia sumažinti darbo sąnaudas iki minimumo. Taip yra dėl aukšto automatizavimo lygio.

Reikia paminėti ir ekologinius aspektus. Teikiant liejimo įpurškimo būdu paslaugas į aplinką neišmetami dideli kenksmingų junginių kiekiai. Tuo pačiu metu liejimo būdu nesusidaro daug atliekų, o jei ir susidaro, jas galima perdirbti. Be to, prireikus visada galima šiek tiek pakeisti gamybai naudojamą mišinį.

Didžiausios išlaidos susidaro gaminant pačią įpurškimo formą. Todėl liejimo įpurškimo būdu paslaugos daugiausia pasiteisina tada, kai planuojama vadinamoji masinė gamyba.

Ką galima pagaminti naudojant įpurškimo liejimo mašinas?

Teikiant įpurškimo formavimo paslaugas galima gaminti ir labai mažus, ir didelius plastikinius gaminius. Ypač dideli tų pačių detalių kiekiai gaminami įpurškimo formavimo mašinomis. Tokiu būdu gaminti atskiras detales ekonomiškai nenaudinga.

Plastiko liejimo įpurškimo būdu technologija nuolat tobulinama. Ji plačiai naudojama daugelyje pramonės šakų, pavyzdžiui, maisto, farmacijos ir elektronikos.


Pirmoji perdirbto PET linija maisto pakuotėms Lietuvoje



Pirmoji perdirbto PET linija maisto pakuotėms Lietuvoje

"Meaf Machines", sujungusi savo energiją taupančias lakštų ekstruzijos linijas su "Kreyenborg" "IR-Clean Super-Clean" procesu, skirtu PET perdirbimui, dabar gali pasiūlyti ekonomiškesnę alternatyvą FDA/EFSA patvirtintai pirminių viensluoksnių lakštų, skirtų maisto produktų pakuotėms, gamybai. Pirmoji antrinio PET ekstruzijos linija, kurioje derinamos šios dvi technologijos mėsos pakuotėms gaminti, neseniai buvo įdiegta "Pack Klaipėda" gamykloje Klaipėdoje, Lietuvoje. Linija taip pat tinka nemodifikuotų polipropileno padėklų gamybai, todėl klientui suteikiama dar daugiau lankstumo.

Bendrovės "Kreyenborg" įrenginys "IR-Clean" yra specialiai sukurtas kaip ekonomiškas sprendimas, skirtas tiesioginiam PET dribsnių iš komunalinių atliekų perdirbimui į lakštus, skirtus maisto produktų pakuotėms, sujungiant kristalizavimą ir džiovinimą vienoje technologijoje. Sistemos nereikia degazuoti ir ją galima įrengti esamose ekstruzijos linijose. Valymo proceso efektyvumą patvirtino JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) raštas dėl neprieštaravimo ir atitikties Europos maisto saugos tarnybos (Efsa) kriterijams dėl perdirbtų medžiagų naudojimo tiesioginio sąlyčio su maistu pakuotėse bandymai.

1947 m. įkurta bendrovė "Meaf" projektuoja, kuria ir gamina ekstruzijos mašinas pasaulinei pakavimo, kilimų ir plastiko perdirbimo pramonei.


TETRA PAK investicijos į poliarūgščių perdirbimo pajėgumų didinimą



TETRA PAK 40 mln. eurų investicijos į poliarūgščių perdirbimo pajėgumų didinimą

Bendrovė "Tetra Pak" (Lundas, Švedija; www.tetrapak.com) pranešė, kad praėjusiais metais investavo 40 mln. eurų į kartoninių pakuočių perdirbimo pajėgumų didinimą Europoje, o per ateinančius metus planuoja šią sumą dar padidinti. Investicijos apima naujos polietileno pakuočių perdirbimo linijos statybos Švedijoje projektą, kuriam kartu su "Axjo Plastic" (Gislavedas, Švedija; www.axjoplastic.com) skiriama iki 24 mln. eurų. Šio projekto galimybių studija jau pradėta, pranešė "Tetra Pak". Bendrovė pridūrė, kad gamyklos pajėgumas bus 10 000 t/metus, o perdirbti bus galima iš Švedijos, Danijos ir Norvegijos.

PolyAI yra kartoninių pakuočių nepluoštinė sudedamoji dalis, kurią sudaro polietileno ir aliuminio sluoksniai, naudojami kaip barjeras, apsaugantis nuo deguonies ir drėgmės, kad būtų apsaugotas aseptinėse kartoninėse pakuotėse esantis maisto turinys.

Įrenginys skirtas PolyAI integruoti į "Axjo" gaminamus plastikinius gaminius, įskaitant kabelių būgnus, rites, rites ir plastikines sandėliavimo dėžes.

Ispanijoje bendrovės "Tetra Pak" ir "Trans-Sabater" (Valensija; www.trans-sabater.com) kartu investavo daugiau kaip 2 mln. eurų ir išplėtė savo susitarimą padidinti įrengtus poliAl perdirbimo pajėgumus nuo 3 000 t per metus iki 10 000 t per metus. Be to, "Trans-Sabater" patentuota mechaninio perdirbimo technologija pagerina granulių kokybę, palyginti su tradiciniais procesais.

Taip pat Ispanijoje "Tetra Pak" ir "Alier" (Barselona; www.alier.com) užmezgė bendradarbiavimą, kuris įtvirtins "Alier" kaip vieną didžiausių kartono dėžučių po vartojimo perdirbėjų Europoje ir padės įmonei tapti integruotu rinkos dalyviu, galinčiu perdirbti visas panaudotų gėrimų dėžučių medžiagas. Naudojant mechaninį perdirbimą, poliAl bus paverčiamas aukštos kokybės granulėmis. Pasak "Tetra Pak", iki 2025 m. siekiama perdirbti daugiau kaip 15 000 t/metus polyAl, teigė "Tetra Pak".

Nyderlanduose "Tetra Pak" investavo 1 mln. eurų į "Recon Polymers" (Roosendaal; www.reconpolymers.com) poliAl perdirbimo gamyklą, siekdama padidinti pajėgumus bent iki 8 000 t/metus. Medžiagos bus gaunamos iš Prancūzijos, Belgijos ir Nyderlandų.


"Wilson" pristato 3D atspausdintą krepšinio kamuolį be oro



"Wilson" pristato 3D atspausdintą krepšinio kamuolį be oro

Pranešama, kad "Wilson Airless Gen1" beveik atitinka įprasto krepšinio kamuolio charakteristikas, tačiau jo kaina yra didelė.

Laukimas baigėsi: "Wilson Sporting Goods" 3D spausdintuvu atspausdintas beoris krepšinio kamuolys pradedamas pardavinėti vasario 16 d. Tačiau riboto tiražo krepšinio pirkimo kaina - 2 500 JAV dolerių, todėl kyla klausimas, kas tiksliai jo laukia?

Pranešime spaudai "Wilson" teigiama, kad praėjusiais metais debiutavusio beorio prototipo sėkmė paskatino šį mėnesį pristatyti "Wilson Airless Gen1".

"Mus pribloškė mūsų "Airless" prototipas, todėl žinojome, kad atėjo laikas šią retą, pirmąją tokio pobūdžio naujovę pristatyti pasauliui", - parengtame pranešime sakė "Wilson" komandinio sporto generalinis direktorius Kevinas Murphy. "Wilson", išleisdama "Airless Gen1" krepšinio kamuolį, žengė ten, kur dar joks prekės ženklas nebuvo žengęs, ir įkvėpė naują sporto inovacijų kartą."

Pranešama, kad "Wilson Airless Gen1" krepšinio kamuolys yra labai artimas įprasto krepšinio kamuolio charakteristikoms, įskaitant jo svorį, dydį ir atšokimą.

Pagrindiniai "Wilson Airless Gen1" atnaujinimai nuo prototipo sukūrimo yra šie:

Patobulinta grotelių konstrukcija, užtikrinanti nuoseklesnį veikimą ir atšokimą. Kamuolys vis dar turi tą patį permatomą tinklelį su aštuoniomis plokštelėmis, panašiomis į langelius, - priduria "Wilson".

Kanaluose integruotos skylės, kad būtų pagreitintas gamybos procesas ir kiekvienas kamuolys būtų sukurtas greičiau.

Kiekviename kamuoliuke įmontuota etiketė, leidžianti pritaikyti tikslų, ribotą skaičių, kuriuo jis buvo pagamintas.

Be atpažįstamos juodos spalvos prototipo, "Airless Gen1" taip pat bus galima įsigyti rudos ir natūralios baltos spalvos.

Pagrindiniai projekto partneriai: "General Lattice", teikianti skaičiavimo projektavimo paslaugas, "DyeMansion", tiekianti spalvų ir apdailos sprendimus, EOS, užtikrinanti techninę priežiūrą ir masinės gamybos planą, ir "SNL Creative", pagrindinis šio pirmojo paleidimo gamybos centras.

Nors tai įdomus techninis pasiekimas - ir, aišku, rinkodaros šleifas, nes apie tai kalbame - praktinis poveikis bus ribotas, teigia 3D spausdinimo autoritetas ir verslo konsultacijų bendrovė "Wohlers Associates". " Kamuoliai gaminami naudojant EOS polimerų miltelių sluoksnio sintezės (PBF) sistemas", - rašoma joje. " Nors Wilson reikia pagirti už tai, kad pateikė šią naujovę rinkai, tikimasi, kad jos praktinis poveikis bus ribotas. Kamuolys bus parduodamas už 2 500 JAV dolerių, o tai reiškia, kad palyginti nedaug kamuolių įsigis pasiturintys šio sporto aistruoliai. Didelę kainą lemia kamuolio dydis ir spausdinimo greitis. Be to, vienu metu galima atspausdinti nedaug kamuolių."

Ribotą kiekį "Wilson Airless Gen1" kamuolių bus galima įsigyti tik Wilson.com svetainėje nuo penktadienio, 2024 m. vasario 16 d.


Plastikas ar popierius? Įvairiapusė tvarumo istorija



Plastikas ar popierius? Įvairiapusė tvarumo istorija

Diskusijos apie tai, ką geriau naudoti - plastiką ar popierių, vyksta jau daugelį metų. Abi šios medžiagos turi savų privalumų ir trūkumų, o jų pasirinkimas priklauso nuo daugelio veiksnių. Tačiau pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio skiriama tvarumui ir aplinkosauginei atsakomybei, todėl šis pasirinkimas tampa dar aktualesnis.

Plastiko ir popieriaus naudojimo įvairiose pramonės šakose istorija siekia dešimtmečius. Plastikas tapo plačiai naudojama medžiaga dėl savo patvarumo, patogumo ir ilgo tarnavimo laiko. Tačiau jo gamybai reikia didelių naftos ir dujų kiekių, o tai daro neigiamą poveikį aplinkai. Kita vertus, popierius yra ekologiškesnis, nes gaminamas iš medienos, tačiau jam pagaminti taip pat reikia daug išteklių.

Tobulėjant technologijoms, atsirado naujų alternatyvų plastikui ir popieriui, pavyzdžiui, biologiškai yrančių polimerų ir perdirbtų medžiagų. Jos mažina poveikį aplinkai ir leidžia rinktis tarp plastiko ir popieriaus tvariau.

Tačiau norint pasiekti tikrai tvarų vystymąsi, būtina ne tik naudoti aplinkai draugiškesnes medžiagas, bet ir keisti vartotojų elgseną, diegti perdirbimo sistemas ir apskritai mažinti vartojimą.

Taigi pasirinkimas tarp plastiko ir popieriaus yra tik dalis sudėtingos tvarumo problemos. Norint ją pasiekti, būtina imtis visapusiškų priemonių ir stengtis kuo labiau sumažinti neigiamą poveikį aplinkai.


PARODA PLASTPOL 2024 KIELCE


PARODA - Plastpol 2024 Targi Kielce

2024 m. gegužę keturias dienas Targi Kielce vyks pažangaus plastiko apdirbimo technologijų, inovatyvių liejimo ir ekstruzijos mašinų, modernių polimerinių medžiagų pasaulis. Per "Plastpol" parodą svarbiausios Europos ir Azijos pramonės įmonės pristatys savo naujausius pasiūlymus. Organizatoriai kalba apie paskutines laisvas vietas parodos dalyviams.

- Viskas rodo, kad tarptautinė plastikų ir gumos apdirbimo paroda vėl taps didžiausia pramonės paroda Vidurio ir Rytų Europoje. Jau 28-ąjį kartą Kielcų mieste vyksiančioje parodoje "Targi Kielce" susirinks svarbiausios įmonės. Dalyvavimą 2024 m. gegužės 21-24 d. vyksiančiame renginyje patvirtino būrys mūsų dalyvių, su kuriais bendradarbiaujame jau ne vienerius metus. Netrūksta ir naujų, kurie pradeda vertinti "Plastpol" galią. Dalyvaus įmonės iš daugelio Europos ir Azijos šalių, įskaitant Indiją, Kiniją, Korėjos Respubliką, Turkiją. Nacionalinius stendus, be kita ko, organizuos Vokietija, Čekija, Portugalija", - sako Kamil Perz, "Plastpol" projekto direktorius Kielcų mugėse. - Jau dabar aišku, kad dalyviai užims visą mūsų parodų centro erdvę. Laukiame paskutinių paraiškų, laisvų vietų liko nedaug.

Priminsime, kad paskutinėje plastiko perdirbimo parodoje Kielcuose 2023 m. gegužę savo pasiūlymus pristatė 600 įmonių iš 29 šalių. Maždaug pusė dalyvių buvo užsienio įmonės - iš Austrijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Egipto, Prancūzijos, Ispanijos, Nyderlandų, Indijos, Airijos, Izraelio, Japonijos, Korėjos Respublikos, Turkijos, Italijos, Vokietijos, Portugalijos, Rumunijos, Šveicarijos, Švedijos, Slovakijos, Taivano, Ukrainos, Didžiosios Britanijos, Vengrijos, Latvijos ir Kinijos.

- Plastpol - tai verslo ir dialogo vieta. Tarptautiškumas pasitelkiamas kuriant naujas tiekimo grandines, derantis dėl susitarimų ir užmezgant kontaktus, kurie virsta sutartimis", - pabrėžia Kamil Perz.

Inovatyvios liejimo mašinos ir granulės Kielcų parodoje:

Šiuolaikinės perdirbimo pramonės pagrindas yra mašinos ir įranga. Inovacijos polietileno ir polipropileno granulių liejimo mašinų srityje atveria gamintojams naujų galimybių, didina efektyvumą ir produktų kokybę. Parodoje "Plastpol" pristatomi naujausi švirkštimo formavimo mašinų ir ekstruderių modeliai, pasižymintys didesniu tikslumu, energijos taupymu ir integracija su išmaniosiomis valdymo sistemomis. Šie pasiekimai ne tik sukelia revoliuciją pramonėje, bet ir yra tvaraus vystymosi siekio dalis.

Pramonės konferencijos ir "Omniplast" konkursas Plastpol metu:

Naujų technologijų parodą lydi konferencijų renginiai. - Susitikimus su ekspertais, pramonės specialistų paskaitas vertina mūsų parodos dalyviai ir lankytojai. Jie padeda diskutuoti, numatyti kryptis ir užsibrėžti naujus tikslus", - pabrėžia Agnieszka Dąbrowska, "Plastpol" projekto direktoriaus pavaduotoja iš Kielcų turgaus.

Svarbus parodos elementas yra konkursas "Omniplast", skirtas plastikų ir gumos perdirbimo pramonės specialistams. Jo užduotis - populiarinti žinias apie plastikus ir jų perdirbimo technologijas. Jame gali dalyvauti "Plastpol" parodoje dalyvaujančių įmonių atstovai. Nugalėtojų laukia piniginiai prizai.

Hakatonas, skirtas darniam "Targi Kielce" vystymuisi:

Dar viena veikla, siūloma plastikų perdirbimo įmonėms, - dalyvavimas pirmajame Świętokrzyskie BioEconomic Hackathon "BioBoosters". Renginį organizuoja "Targi Kielce" ir švietimo ir socialinio dialogo fondas "PRO CIVIS". Jo tikslas - sukurti ir įgyvendinti ekonomiškesnį ir ekologiškesnį sprendimą "Targi Kielce" parodų rūmų erdvėms. Renginio finalas vyks 2024 m. balandžio 10-11 d. Kielcų centre.

O jau 2024 m. vasario 1 d. bus surengtas internetinis seminaras, kurio metu bus išsamiai pristatytas pats technologinis iššūkis. Dalyvauti hakatone kviečiami inovatoriai, įskaitant verslininkus, mokslo ir tyrimų subjektus, akademines ir studentų komandas bei pavienius asmenis. Dalyvavimas hakatone - tai galimybė užmegzti naujus verslo ir tinklaveikos ryšius. Nugalėtojai gaus galimybę kurti ir bendradarbiauti su Kielcų prekybos mugėmis. Išsamesnė informacija bus paskelbta sausio mėn. svetainėje targikielce.pl

Plastpol mugė vyks 2024 m. gegužės 21-24 d. Visa informacija ir dalyvių registracija adresu https://www.targikielce.pl/plastpol.




TYRIMAS - bakterijas naikinantys polimerai



TYRIMAS - Mokslininkai teigia, kad bakterijas naikinantys polimerai padeda išvengti atsparumo antibiotikams

JAV Teksaso A&M universiteto (College Station, Teksasas; www.tamu.edu) mokslininkai teigia sukūrę naują polimerų šeimą, galinčią naikinti bakterijas nesukeliant atsparumo antibiotikams. Pasak Chemijos katedros docento ir pagrindinio tyrimo vykdytojo Kventino Michaudelio (Quentin Michaudel), mokslininkams pavyko susintetinti polimerus kruopščiai sukūrus teigiamai įkrautą molekulę, kurią galima daug kartų susiūti ir suformuoti didelę molekulę, sudarytą iš to paties pasikartojančio įkrauto motyvo, naudojant kruopščiai parinktą katalizatorių, vadinamą AquaMet.

Lenkijos įmonė "Apeiron Synthesis" (Vroclavas; www.apeiron-synthesis.com) gamina "AquaMet" - labai aktyvų rutenio pagrindu pagamintą katalizatorių, skirtą olefinų metatezei (atomų mainams ir pertvarkymui) vandenyje. Michaudelis teigė, kad katalizatorius turi toleruoti didelę krūvininkų koncentraciją ir būti tirpus vandenyje, o tai, jo teigimu, yra neįprasta šio tipo procesams.

Naujieji polimerai suardo mikroorganizmų membraną, nesukeldami atsparumo antibiotikams, teigė mokslininkai. Polimerai ateityje galėtų padėti kovoti su tokiu atsparumu, nes juose yra antibakterinių molekulių, veikiančių pagal mechanizmą, kuriam bakterijos, atrodo, neišsivysto imuniteto, paaiškino Michaudelis.

Draugas ar priešas?

Komanda bendradarbiavo su tautiečių mokyklos - Masačusetso Amhersto universiteto (www.umass.edu) - mokslininkais, kad įvertintų savo polimerus prieš antibiotikams atsparias E. coli bakterijas ir meticilinui atsparų auksinį stafilokoką (MRSA). Bendradarbiaujant polimerai taip pat buvo įvertinti prieš žmogaus raudonuosius kraujo kūnelius. "Dažna antibakterinių polimerų problema yra nepakankamas selektyvumas tarp bakterijų ir žmogaus ląstelių, kai jie nukreipiami į ląstelių membraną", - sakė Michaudel.

Mokslininkai tikisi, kad prieš pereidami prie in vivo (gyvo organizmo) bandymų, jie daugiausia dėmesio skirs savo polimerų selektyvumo bakterijų ląstelėms ir žmogaus ląstelėms gerinimui. Straipsnis apie tyrimų plėtrą praėjusį mėnesį buvo paskelbtas Jungtinių Amerikos Valstijų Nacionalinės mokslų akademijos žurnale "Proceedings of the National Academy of the Sciences of the United States of America" (PNAS; www.pnas.org).


Žaislų gamintoja "Lego" Jungtinėje Karalystėje išbando grąžinimo paslaugą



Žaislų gamintoja "Lego" Jungtinėje Karalystėje išbando grąžinimo paslaugą

Danijos bendrovė "Lego" (Bilundas; www.lego.com) pranešė, kad Jungtinės Karalystės rinkoje bando teikti paslaugą, skirtą surinkti, pakartotinai panaudoti ir perdirbti ABS kaladėles. Bendrovė teigė, kad Jungtinėje Karalystėje 94 proc. vartotojų, kurie nebenaudoja šių kaladėlių, perduoda jas draugams, šeimai arba dovanoja. Likusius "Lego" ragina grąžinti nenaudojamas kaladėles naudojant "nemokamo pašto" lipduką.

Žaislų gamintoja teigė, kad bandomuoju laikotarpiu grąžintas plytas perdirbs į kitus gaminius, pavyzdžiui, saugojimo dėžes. Aplinkos tvarumo viceprezidentas Timas Bruksas (Tim Brooks) sakė: "Bandomasis "Lego Replay" projektas Jungtinėje Karalystėje yra svarbus žingsnis mūsų kelyje į didesnį žiediškumą. Norime kiekvieną "Lego" kaladėlę grąžinti į namus, pakeisti jos paskirtį arba perdirbti, kad su ja būtų galima žaisti ilgiau."

Bendrovė pridūrė, kad neseniai įsipareigojo per ateinančius ketverius metus tvarumo projektams skirti 1,4 mlrd.

Jos programa "Replay" pirmą kartą pradėta vykdyti 2019 m. JAV, o po dvejų metų išplėsta į Kanadą. Nuo to laiko, kai prasidėjo grąžinimo paslauga, Šiaurės Amerikos šeimos grąžino daugiau kaip 230 mln. kaladėlių, teigė "Lego".

Bendrovė neseniai paskelbė apie planus atsisakyti savo tikslo naudoti perdirbtą PET, tačiau teigė, kad ir toliau nagrinės kitas tvarias medžiagas.


Kas yra PVC ir kur jis naudojamas?



Kas yra PVC ir kur jis naudojamas?

Polivinilchloridas būna kietas (neplastifikuotas) ir minkštas (plastifikuotas). Priklausomai nuo rūšies, jis pasižymi šiek tiek skirtingomis savybėmis. Minėtą medžiagą lengva apdoroti, kas irgi yra privalumas. Kas yra PVC?
PVC yra sintetinis polimeras, priklausantis vinilo polimerų grupei. Jis gaminamas polimerizuojant vinilchloridą. Tai pagrindinė daugelio plastikų sudedamoji dalis, o tai reiškia universalumą ir įvairiapusiškumą. Minėta medžiaga naudojama daugelyje skirtingų pramonės šakų. Verta žinoti, kad ji gaminama jau daugelį kartų - tai viena iš ilgiausiai egzistuojančių sintetinių medžiagų.

Polivinilchloridas gaunamas trimis etapais.

Pirmuoju etapu gaunamas monomeras, kuris vėliau polimerizuojamas.
Kitame etape gaunamas junginys, kuris leidžia gaminti konkrečią sintetinę medžiagą. Būtina naudoti medžiagas, kurios suteikia pageidaujamų savybių.
Galiausiai atliekama tolesnė polimerizacija, kad būtų gauti galutiniai fizikiniai parametrai.
E-PVC yra medžiaga, gaunama emulsinės polimerizacijos būdu. Skaidrus plastikas pasižymi gebėjimu sugerti vandenį. Galutinis produktas yra miltelių pavidalo. Taip pat verta paminėti suspensinę polimerizaciją, kuri laikoma labiausiai paplitusia. Ji leidžia gauti S-PVC, pasižymintį puikiomis elektros izoliacinėmis savybėmis. Pilstinę polimerizaciją atlikti labai sudėtinga, todėl šis metodas nėra dažnai pasirenkamas.

Kokiomis savybėmis pasižymi polivinilchloridas?

Polivinilchlorido savybės priklauso nuo jo formos. Minkštojo ir kietojo PVC gamybos procesas šiek tiek skiriasi. Būtent šiame etape jam suteikiamos specifinės savybės.

Standusis polivinilchloridas (neplastifikuotas) - tai medžiaga, suformuota ekstruzijos, liejimo ir presavimo būdu. Jai gaminti būtina aukšta temperatūra. Šią medžiagą lengva apdoroti termiškai ir mechaniškai. Ją galima klijuoti, jungti, pjaustyti, virinti, dažyti arba spausdinti. Didžiausias pliusas - išskirtinis tvirtumas ir atsparumas neigiamam atmosferos poveikiui. Kietasis polivinilchloridas nėra jautrus korozijai. Kitas privalumas - puikios izoliacinės savybės, taip pat atsparumas ugniai, rūgštims ir cheminėms medžiagoms. Ne veltui ši medžiaga lengvai naudojama statybų pramonėje (pvz., pastatų fasadams).

Minkštas (plastifikuotas) polivinilchloridas - gaminamas presavimo, ekstruzijos, liejimo, liejimo ir kalandravimo būdu. Jis pasižymi įspūdingu lankstumu ir plastiškumu, todėl jį lengviau formuoti. Jis yra lankstus, tačiau atsparus mechaniniams pažeidimams ar plyšimui. Tai sintetinė medžiaga, nejautri ardomajam atmosferos sąlygų poveikiui. Pasižymi dideliu atsparumu smūgiams. Nepraleidžia kvapų ir deguonies. Galima įsigyti tik skaidrų variantą.

Kur naudojamas PVC?

Kaip jau minėta, PVC galima naudoti įvairiais būdais. Tai sintetinė medžiaga, naudojama, be kita ko, gaminant
  • grindų dangoms,
  • langams, durims, garažo vartams,
  • dailylentėms, palangėms, dekoratyviniams elementams),
  • vamzdžiams ir jungiamosioms detalėms,
  • fasadams (dailylentėms),
  • plėvelės ir pakuotės,
  • gramofono plokštelės,
  • tentai salėms (pvz., klasikinės palapinės), sporto ir renginių vietoms ir t. t,
  • kabelių ir laidų izoliatoriai.


K 2025 Pasaulyje Nr.1 plastikų ir gumos paroda


K 2025

"Vėl atėjo K metas" (“It's K time again”) - organizatorius pradeda registraciją į pasaulyje pirmaujančią plastikų parodą.

Organizatorius "Messe Düsseldorf" (www.messe-duesseldorf.de) paskelbė, kad registracija jau prasidėjo, taigi oficialiai prasidėjo pasirengimas didžiausiai pasaulyje plastikų ir gumos pramonės parodai. Renginys vyks 2025 m. spalio 8-15 d. Diuseldorfe, Vokietijoje. Parodose bus eksponuojami įrenginiai ir įranga, žaliavos ir pagalbinės medžiagos, taip pat pusgaminiai, techninės dalys ir sustiprinto plastiko gaminiai.

"Jokia kita paroda nepateikia tiek daug kompleksinių sprendimų ir jokia kita nėra tokia tarptautinė kaip "K in Düsseldorf", - sakė "Messe Düsseldorf" generalinis direktorius Erhardas Wienkampas.

Organizatorius pridūrė, kad parodoje "K" nagrinėjamos tokios pramonei aktualios temos kaip klimato apsauga, skaitmeninimas ir žiedinė ekonomika. "K 2022" jau pavyko padaryti stiprų pareiškimą šiose srityse, pristatant tvarius sprendimus, kurie 2025 m. bus perkelti į kitą lygį."

Organizatorius teigė, kad 2022 m. parodoje dalyvavusios įmonės gali registruotis naudodamos ankstesnius prisijungimo duomenis po prisijungimo. Galutinis terminas - 2024 m. gegužės 31 d.




Biuro reikmenys iš polimerų mūsų kasdienybė



Polimerai naudojami biuro reikmenyse: naujausios technologijos, užtikrinančios didesnį patogumą ir efektyvumą

Polimerai atlieka svarbų vaidmenį biuro reikmenų gamyboje, suteikdami tvirtumo, lankstumo ir ilgaamžiškumo įvairioms prekėms, pavyzdžiui, rašikliams, pieštukams, aplankams ir užrašų knygelėms. Dėl savo unikalių savybių polimerai padeda kurti gaminius, atitinkančius šiuolaikinių naudotojų poreikius.

Vienas iš dažniausiai biuro reikmenų gamyboje naudojamų polimerų yra polipropilenas. Ši medžiaga yra labai patvari, atspari nusidėvėjimui, pasižymi geru atsparumu pažeidimams, todėl idealiai tinka aplankams, segtuvams ir kitoms organizacinėms prekėms gaminti.

Be to, polimerai taip pat naudojami rašiklių ir pieštukų koteliams gaminti. Specialūs polimerų mišiniai užtikrina sklandų rašymą, taip pat apsaugo kotelį nuo lūžių ir įtrūkimų.

Dėl šiuolaikinių technologijų ir polimerinių medžiagų naujovių biuro reikmenys tampa patogesni, efektyvesni ir patvaresni. Polimerai leidžia gamintojams kurti gaminius, atitinkančius aukščiausius kokybės standartus ir tenkinančius šiuolaikinių naudotojų poreikius.

Biuro reikmenys iš polimerų siūlo platų asortimentą, įskaitant:‍

1. Polipropileno aplankus ir segtuvus, kurie užtikrina tvirtumą, atsparumą pažeidimams ir dokumentų apsaugą.
2. Rašikliai, kurių korpusas pagamintas iš polimerinių medžiagų, pavyzdžiui, akrilo, ABS plastiko arba polipropileno, kad būtų lengvi ir patogūs naudoti.
3. Pieštukai, kurių korpusai pagaminti iš patvaraus plastiko, apsaugančio nuo trapumo ir pažeidimų.
4. Žirklės su rankena, kurios korpusas pagamintas iš polimerinių medžiagų, užtikrinančių patogumą ir komfortą naudojant.
5. Liniuotės ir kampuočiai, pagaminti iš tvirtos ir lanksčios polimerinės medžiagos, užtikrinančios tikslius matavimus ir ilgaamžiškumą.‍

Tai tik keli biuro reikmenų, pagamintų iš polimerinių medžiagų, kurios užtikrina patogumą, tvirtumą ir ilgaamžiškumą naudojant, pavyzdžiai.




Europos reglamentas dėl pakuočių ir pakuočių atliekų teisės aktų pakeitimai



Europos reglamente dėl pakuočių ir pakuočių atliekų nustatomi radikalūs teisės aktų pakeitimai

ES Parlamente per plenarinį balsavimą priimtas naujausias Pakuočių ir pakuočių atliekų reglamento (PPWR) projektas. Dokumente padaryti radikalūs siūlomo teisės akto pakeitimai. Vienas iš karščiausiai diskutuotų naujausios PPWR versijos pakeitimų buvo reikalavimas, kad pakuotėse, pagamintose iš biologinio plastiko, būtų 50 proc. perdirbtų medžiagų. Šiai išlygai prieštarauja šių rūšių polimerų gamintojai, kurie mano, kad jie ir taip yra ekologiški, neatsižvelgiant į perdirbamą kiekį. Be to, naujajame reglamente minimalus siektinas perdirbto turinio kiekis sąlyčiui jautriose plastikinėse pakuotėse iki 2030 m. buvo sumažintas nuo 10 proc. iki 7,5 proc. ir su maistu besiliečiančioms medžiagoms reikalavimas įtraukti perdirbtą turinį netaikomas. Be to, naujajame reglamente pakuočių surinkimo tikslai ES valstybėse narėse sumažinti nuo 90 proc. (ankstesnėje redakcijoje) iki 85 proc. Kritikos sulaukė ir su popieriaus ir kartono pakuotėmis susijusios naujovės. Taip yra todėl, kad kartono ir popieriaus pakuotėse, kurios liečiasi su maistu, paprastai būna plastikinis barjeras, todėl jos būna daugiasluoksnės ir apskritai sunkiai perdirbamos. Dėl barjero nebuvimo popierius ar kartonas yra veikiamas maisto teršalų ir drėgmės, todėl medžiaga netinkama perdirbti. Be to, naudojant ne plastikines alternatyvas maisto produktų pakuotėms paprastai reikia daugiau energijos, išmetama daugiau anglies dioksido (CO2) ir daugiau sveria (dėl to transportuojant išmetama daugiau teršalų ir sunaudojama daugiau degalų). Nors kartoninių ir popierinių pakuočių perdirbimo lygis ES yra aukštas (2020 m. - 81,5 proc. 27 šalyse), didžioji dalis su maistu besiliečiančių pakuočių nėra perdirbama. Kai ENVI pirmą kartą pasiūlė šį pakeitimą, nemažai pramonės atstovų išreiškė susirūpinimą, kad dėl jo vartotojams susidarys įspūdis, jog su maistu besiliečiančios popierinės ir kartoninės pakuotės yra labiau perdirbamos ir ekologiškesnės, nei yra iš tikrųjų. Siekiant sušvelninti šią problemą, polimerais laminuotos popierinės pakuotės dabar įtrauktos į orientacinių parametrų, į kuriuos reikia atsižvelgti nustatant perdirbimui taikomus dizaino kriterijus, sąrašą. Taip pat buvo padaryti pakeitimai, susiję su išplėstine gamintojo atsakomybe (EPR). Juose nustatyta, kad iš EPR mokesčių gautos lėšos skirtos pakuočių surinkimo, rūšiavimo ir perdirbimo išlaidoms finansuoti. Nustatyti reikalavimai pagal EPR surinktą informaciją viešai ir nemokamai skelbti internete.Europos reglamente dėl pakuočių ir pakuočių atliekų nustatomi radikalūs teisės aktų pakeitimai.




Cheminių medžiagų perdirbimo gamyklos statybos



Didelės cheminių medžiagų perdirbimo gamyklos statybos prasidės 2024 m.

Turėdama tinkamus investuotojus, sėkmingai atlikusi ISO sertifikatus ir sudariusi kelias pirmąsias tiekimo sutartis, Vokietijos įmonė APK (Merseburgas; www.apk.group) planuoja pradėti statyti didelę cheminių medžiagų perdirbimo gamyklą. Bendrovė teigia, kad statybos prasidės 2024 m.

Naudojant tirpiklių pagrindu sukurtą "Newcycling" technologiją, gamykloje iš mišrių lanksčių plastikinių pakuočių atliekų bus gaunamas perdirbtas LDPE. Investuotojai yra JAV poliolefinų gamintoja "LyondellBasell" (LYB, Hiustonas, Teksasas; www.lyondellbasell.com) ir "Lego" savininkė "Kirkbi" (Bilundas, Danija; www.kirkbi.com), kurios abi įsigijo mažumos akcijų paketą. Be to, yra keletas kitų neįvardytų investuotojų.

APK apibūdino TÜV Rheinland sertifikatą pagal ISO 9001 kokybės vadybos standartą kaip svarbų statybos projekto etapą. Dėl to, sakė Merseburgo atstovas spaudai, bendrovė dabar turi ISO 9001 kokybės vadybos sistemos, ISO 14001 aplinkos vadybos sistemos ir ISO 50001 energijos vadybos sistemos sertifikatus.

Be to, jau rasti pirmieji pagamintų antrinių žaliavų pirkėjai. APK teigimu, perdirbto LDPE paklausa didėja ne tik pakuočių rinkoje dėl vis didėjančių tvarumo iniciatyvų, bet ir atsižvelgiant į dabartinius ES planus dėl transporto priemonių perdirbimo ir perdirbtų medžiagų naudojimo kvotų, sparčiai auga automobilių pramonės susidomėjimas.

Šiuo metu APK savo būstinėje Merseburge valdo "Newcycling" gamyklą, kurios našumas siekia 20 000 t per metus. Joje gaminamas perdirbtas LDPE su "Mersalen" prekės ženklu ir perdirbtas poliamidas su "Mersamid" prekės ženklu. Nuo 2022 m. APK taip pat turi bandomąją gamyklą Frankfurto Hošte. Iš viso joje dirba apie 200 darbuotojų.




Perdirbimas ir Dirbtinis intelektas (AI)



Dirbtinis intelektas pagerina maistinio PP rūšiavimą – tyrėjai Prancūzijos mokslinių tyrimų projektas, kurio metu buvo panaudotas dirbtinis intelektas, leido pasiekti "revoliucinių" rezultatų identifikuojant maistinį polipropileną, teigia "TotalEnergies" (Paryžius; www.totalenergies.com).

Prancūzijos bendrovė ir partneriai "Valorplast" (Puteaux; www.valorplast.com) bei "Recycleye" (Londonas; www.recycleye.com) vadovauja bendram projektui "Omni", kuriame dirbtinis intelektas ir mašininis mokymasis naudojami siekiant identifikuoti ir atskirti PP iš buitinių po vartojimo susidarančių atliekų, skirtų naudoti maistui..

Recycleye sukūrė ir išmoko dirbtinio intelekto modelį, pagrįstą atliekomis, surinktomis iš penkių Prancūzijos vietovių, kurias pateikė ir apibūdino Valorplast.

Pasak "Total Energies", naudojant dirbtinio intelekto palaikomą robotizuotą rūšiavimą pavyko sėkmingai atrinkti 50 % maisto produktams skirto PP, kurio grynumas viršija 95 %. Išrūšiuota medžiaga buvo toliau nukenksminama pusiau pramoniniame bandomajame įrenginyje, naudojant gatavas mechaninio perdirbimo technologijas. Bendrovė teigė, kad tada buvo pagamintas bekvapis, švarus perdirbtas PP, tinkamas naudoti aukštos klasės pakuotėse..

Tyrimai atveria papildomų galimybių sektoriui

"TotalEnergies" vyresnioji viceprezidentė polimerams Nathalie Brunelle sakė: "Šis projektas ne tik parodo, kaip pažangiausios technologijos gali pagerinti medžiagų apykaitą, bet ir atveria kelią platesniam prieinamų perdirbtų polimerų panaudojimo būdų spektrui, kad jie galėtų tarnauti mūsų klientams. Tai konkretus atsakas į problemą, susijusią su nebenaudojamų plastikų tvarkymu, ir visapusiškai remia mūsų siekį pasiekti 1 mln. t žiedinių polimerų".

Bendrovės "Recycleye" generalinis direktorius Victoras Dewulfas pridūrė, kad jos dirbtinio intelekto valdoma rūšiavimo technologija potencialiai gali pakeisti perdirbimo ekonomiką.

2020 m. spalio mėn. nevyriausybinė organizacija "Citeo" (Paryžius; www.citeo.com) atrinko "Omni" kaip vieną iš septynių projektų, kuriais siekiama sumažinti buitinių pakuočių poveikį aplinkai Prancūzijoje.




Ekologiški polimerai - kas tai?



Ekologiški polimeriniai gaminiai yra vienas iš svarbiausių šiuolaikinio judėjimo už tvarią plėtrą elementų. Tai naujoviškos medžiagos, sukurtos atsižvelgiant į ekologinius principus ir darančios minimalų neigiamą poveikį aplinkai. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą ekologiškų polimerinių gaminių pavyzdžius ir jų naudą.

1 - Biologiškai skaidūs polimerai: Biologiškai skaidūs polimerai yra vienas populiariausių ekologiškų polimerų gaminių. Jie natūraliai suyra veikiami mikroorganizmų ir aplinkos sąlygų. Šie polimerai gali būti naudojami plastikinėms pakuotėms, indams ir kitiems gaminiams gaminti. Jų privalumai - galimybė sumažinti poveikį aplinkai ir atliekų kiekį.

2. Polimerai, kurių pagrindą sudaro augaliniai šaltiniai: Polimerai, gaunami iš augalinių šaltinių, yra ekologiškesnė alternatyva naftos produktams. Pavyzdžiui, polilaktidas (PLA) yra polimeras, gaminamas iš kukurūzų, cukranendrių ir kitų augalų. Jis yra labai gerai biologiškai skaidus ir gali būti naudojamas įvairiems gaminiams, įskaitant pakuotes, stalo indus ir drabužius, gaminti. Augalinės kilmės polimerai mažina priklausomybę nuo naftos ir mažina šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.

3. Polimerai pasižymi geresnėmis perdirbimo savybėmis: Kai kurios įmonės kuria polimerus, pasižyminčius geresnėmis perdirbimo savybėmis, kad jie būtų draugiškesni aplinkai. Pavyzdžiui, didelio tankio polietileną (HDPE) dabar galima perdirbti iki 100 proc. ir pakartotinai panaudoti naujiems gaminiams gaminti. Tokie polimerai padeda mažinti atliekų kiekį ir gamtos išteklių naudojimą.

4. Polimerai sunaudoja mažiau energijos: Kai kurie aplinkosauginiai polimerai kuriami naudojant naujas technologijas, mažinančias energijos sąnaudas jų gamybos procese. Pavyzdžiui, polietileno tereftalatas (PET), naudojant bevandenę gamybos technologiją, gali 20 proc. sumažinti energijos sąnaudas. Taip sumažinamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimas ir neigiamas poveikis aplinkai.

Apibendrinant galima teigti, kad ekologiški polimeriniai gaminiai yra novatoriški sprendimai, padedantys mažinti neigiamą poveikį aplinkai ir siekti darnaus vystymosi. Jų privalumai - biologinis skaidumas, augalinių šaltinių naudojimas, geresnės perdirbimo savybės ir mažesnės energijos sąnaudos. Tobulėjant technologijoms ir didėjant informuotumui apie aplinkosaugos problemas, galime tikėtis dar daugiau ekologiškų polimerinių gaminių naujovių.


www.ncbi.nlm.nih.gov, pubs.rsc.org, www.nature.com


Polimerai laivų statybos pramonėje: naujos galimybės ir perspektyvos


Polimerai laivų statybos pramonėje: naujos galimybės ir perspektyvos.

Laivų statybos pramonėje nuolat ieškoma naujų medžiagų ir technologijų gamybos procesams ir laivų eksploatacinėms savybėms pagerinti. Dėl savo unikalių savybių ir privalumų polimerinės medžiagos šioje srityje vaidina vis svarbesnį vaidmenį.

Vienas iš pagrindinių polimerų privalumų laivų statyboje yra jų nedidelis svoris, dėl kurio galima sumažinti bendrą laivo svorį, sumažinti degalų sąnaudas ir pagerinti manevringumą. Be to, polimerai yra labai atsparūs korozijai, todėl jie yra patrauklus pasirinkimas naudoti jūrinėje aplinkoje.

Pastaraisiais metais laivų statyboje taip pat plačiai naudojami polimeriniai kompozitai. Jie suteikia laivų konstrukcijoms didelį stiprumą ir standumą, leidžia kurti efektyvesnius ir ekologiškesnius laivus.

Polimerinės medžiagos taip pat taikomos laivų sandėliavimo sistemose ir vamzdynuose, kur jų savybės gali sumažinti įrangos dėvėjimąsi ir pailginti jos tarnavimo laiką.

Apskritai polimerų naudojimas laivų statybos pramonėje atveria naujas galimybes kurti efektyvesnius ir ekologiškesnius laivus.

Laivų statybos pramonėje naudojamų polimerinių gaminių pavyzdžiai:

1. Polimerinės laivų korpusų dangos - polimerinės plėvelės arba dažai, kurie užtikrina apsaugą nuo korozijos, pagerina hidrodinamines savybes ir sumažina trintį su vandeniu.
2. Polimeriniai vamzdžiai ir kanalai - naudojami vandeniui, naftai, dujoms ir kitiems skysčiams ar dujoms transportuoti laivuose.
3. Polimerinės plokštės ir apmušalai - naudojami laivų vidaus ir išorės erdvių, pavyzdžiui, kajučių, restoranų, barų ir kitų viešųjų erdvių, apdailai.
4. Polimeriniai langai ir durys - labai patvarūs, atsparūs sūriam vandeniui ir ultravioletiniams spinduliams, naudojami saugumui ir komfortui laivuose užtikrinti.
5. Polimeriniai deniai ir paklotai - pasižymi dideliu tvirtumu, atsparumu dilimui ir sūriam vandeniui, naudojami deniams ir paklotams laivuose.
6. Polimeriniai rezervuarai ir indai - naudojami vandeniui, degalams, cheminėms medžiagoms ir kitiems skysčiams ar dujoms laivuose laikyti.
7. Polimeriniai kabelių kanalai ir kanalizacijos sistemos - naudojami kabelių ir vamzdžių tiesimui laivuose, užtikrina apsaugą ir veiksmingą elektros ir ryšių tinklų organizavimą.
8. Polimeriniai laiptai ir turėklai - labai patvarūs, atsparūs sūriam vandeniui ir UV spinduliams, naudojami saugiems ir estetiškiems laiptams ir turėklams laivuose kurti.



Pažangi perdirbimo konferencija Kelne, Vokietija


2023 m. lapkričio 28-29 d. - Pažangi perdirbimo konferencija, Kelnas, Vokietija (mišrus renginys).

Viskas, ką norite žinoti apie pažangias perdirbimo technologijas ir atsinaujinančias chemines medžiagas, statybinius blokus, monomerus ir polimerus, kurių pagrindas - perdirbimas:

Unikali koncepcija pristatyti visus pažangius perdirbimo sprendimus ir susijusias temas viename renginyje garantuos visapusišką ir įdomią konferencijos patirtį, įskaitant tokias technologijas, kaip ekstruzija, tirpinimas, solvelizė, enzimolizė, pirolizė, terminė depolimerizacija, dujinimas ir deginimas su anglies dioksido surinkimu ir panaudojimu (CCU).

ES nustatyti ambicingi perdirbimo tikslai, chemijos pramonės ir prekių ženklų įsipareigojimai bei klientų reikalavimai daro didžiulį spaudimą perdirbimo sektoriaus raidai. Didelė neperdirbtų atliekų srautų dalis susiduria su atsinaujinančių žaliavų cheminėms medžiagoms ir medžiagoms paklausa ir paieškomis, todėl kyla diskusijų, kokios technologijos tinkamiausios tam tikram atliekų srautui ir kaip įvertinti poveikį aplinkai.

Pažangios perdirbimo technologijos vystosi sparčiai, rinkoje nuolat atsiranda naujų dalyvių - nuo pradedančiųjų įmonių iki milžinų ir visų tarp jų - statomos naujos arba didinamos gamyklos, pasiekiami nauji pajėgumai, užmezgamos naujos partnerystės.

Visus šiuos pokyčius sunku sekti. Dvi dienas Kelno širdyje vyksianti konferencija "Advanced Recycling Conference (ARC)", kurios tikslas - išvalyti šias informacijos džiungles, apžvelgiant ir išsamiai supažindinant su visomis turimomis įvairių plastiko atliekų perdirbimo technologijomis, taip pat su politinėmis temomis ir poveikiu aplinkai. ARC taps naujais namais technologijų tiekėjams, susijusioms pramonės šakoms, atliekų tvarkymo įmonėms, prekių ženklams ir investuotojams, taip pat politikos formuotojams ir mokslininkams, dirbantiems įvairialypėje ir tarpdisciplininėje perdirbimo srityje. Renginys, sujungdamas visas aktualias temas ir ekspertus, suteiks pagrindą naujoms partnerystėms, idėjoms, požiūriams ir vertės grandinėms.

Pranešėjai turės unikalią galimybę pristatyti savo naujausius pasiekimus plačiai ir aktualiai auditorijai, taip pat keistis informacija ir užmegzti ryšius su suinteresuotosiomis šalimis visoje plastiko vertės grandinėje. Konferencijoje bus aptarti visi nauji ir inovatyvūs perdirbimo sprendimai, tokie kaip fizikiniai procesai, pagrįsti ekstruzija ir tirpinimu, cheminiai procesai, pagrįsti solvolize, biocheminiai procesai, pagrįsti enzimolize, taip pat termocheminiai procesai, pagrįsti pirolize, terminiu depolimerizavimu, dujofikavimu ir deginimu naudojant CCU.

Konferencijos temos:

• Rinkos ir politika
• Žiedinė ekonomika ir plastikų ekologija
• Fizinis perdirbimas
• Biocheminis perdirbimas
• Cheminis perdirbimas
• Termocheminis perdirbimas
• Kitos pažangios perdirbimo technologijos
• Anglies dioksido surinkimas ir panaudojimas (CCU)
• Perdirbimo, pirminio ir paskesnio apdorojimo technologijos
www.advanced-recycling.eu


Pirmosios sertifikuotos atsinaujinančios polimerų etiketės


"SABIC" IR PARTNERIAI PRISTATO PIRMĄJĮ SERTIFIKUOTŲ ATSINAUJINANČIŲ POLIMERŲ ETIKEČIŲ, SKIRTŲ MAISTO PAKUOČIŲ TALPYKLOMS, ŽENKLINIMO LIEJIMO FORMOJE SPRENDIMĄ

Pasaulinė chemijos pramonės lyderė SABIC bendradarbiauja su trimis ženklinimo formose (IML) srities specialistais, kad pademonstruotų, jog sertifikuotos atsinaujinančios polipropileno (PP) dervos gali būti naudojamos aukštos kokybės plonasienių mono-PP pakuočių pakuotėse, nepakenkiant kokybei, apdorojimui, saugai ir patogumui. Naudojant vieno etapo IML technologiją, pasiekiamas vientisas detalės dekoravimas tiesiai įpurškimo formoje, kai etiketė tampa neatskiriama pačios pakuotės sudedamąja dalimi. Specialios etikečių plėvelės rūšys ir didelės raiškos spausdinimo technologija leidžia sukurti labai patrauklų ir ekonomišką dekoro sprendimą. Be to, kad tiek liejamoms dalims, tiek etikečių plėvelei gaminti naudojamos sertifikuotos atsinaujinančios PP dervos, gautą pakuotę galima perdirbti į esamus kietojo PP perdirbimo srautus.

SABIC ETP ir rinkos sprendimų generalinis direktorius Abdullah Al-Otaibi sako: "Įvairiuose skirtinguose vartotojų rinkos segmentuose nuolat didėja etiketėmis ženklinamų pakuočių, gaminamų formose, paklausa, nes tai suteikia didelių galimybių rasti ekonomiškai efektyvių ir labai tvarių sprendimų. Kartu su atsakingai gaunamais ir sertifikuotais atsinaujinančiais polimerais iš mūsų TRUCIRCLE™ portfelio ši lanksti dekoravimo technologija turi didžiulį potencialą visiškai perdirbamose vienalyčių medžiagų pakuotėse, kurios nekenkia matomumui lentynoje ir patrauklumui vartotojams mažmeninėje prekyboje. Kartu ji gali padėti gamintojams ir prekių ženklų savininkams sumažinti poveikį aplinkai ir anglies dvideginio pėdsaką, kartu sprendžiant poreikį užkirsti kelią tam, kad vertingas panaudotas plastikas neatsidurtų tarp atliekų."

Etiketės medžiaga IML konteineriams yra dviašės orientacijos polietileno (BOPP) plėvelė, kurią gamina "Taghleef", pirmaujanti pasaulinė plėvelių sprendimų tiekėja klientams visame pasaulyje, naudodama SABIC® sertifikuotą atsinaujinančią dervą, pritaikytą BOPP procesui. BOPP plėvelės plačiai naudojamos maisto produktų, pieno produktų ir gėrimų, namų, grožio ir asmens higienos pakuočių formose. Taghleef siūlo skaidrias, baltas ir metalizuotas PP etikečių plėveles, kurios visos gali būti gaminamos naudojant polimerus su biologinėmis žaliavomis. Be to, jas galima lengvai pritaikyti pagal konkrečius giliaspaudės ar ofsetinės spaudos poreikius, kad jos atitiktų pageidaujamas apčiuopiamas tekstūras ir vizualinę išvaizdą - nuo blizgios, matinės, apelsino žievelės ar aksomo pojūčio iki visiškai neetiketinės išvaizdos.

Monica Battistella, "Taghleef" tvarumo vadybininkė, priduria: "Mūsų BOPP plėvelės, skirtos ženklinimui formose, asortimentas suteikia prekių ženklų savininkams platų aukščiausios kokybės pakuočių apdailos pasirinkimą, kad padidintų prekių ženklo išskirtinumą ir matomumą lentynoje, o poveikis aplinkai būtų nedidelis. Kartu su SABIC sertifikuoto atsinaujinančio polimero, pagaminto iš antros kartos žaliavos, tvarumu, išskirtinėmis šių plėvelių spausdinimo, iškirtimo, antistatinėmis ir nelimpančiomis savybėmis užtikrinama didžiausia vertė per visą ženklinamų produktų gyvavimo ciklą, įskaitant perdirbimą pasibaigus jų naudojimo laikui."

Pagal šį bendradarbiavimą galutinė BOPP etikečių plėvelė tiekiama įmonei "Karydakis", kuri yra pirmaujanti optimizuotų spausdinimo būdų, dažų sudėčių ir konversijos technologijų, pritaikytų PP pagrindu gaminamoms etiketėms, specialistė. Įmonės sudėtingas procesas užtikrina aukštos kokybės etiketes, iš anksto atspausdintas su patraukliais dizainais ir prekės ženklo elementais, kad atitiktų galutinio kliento specifikacijas ir užtikrintų nesudėtingą integraciją su tara per visą formavimo procesą.

"Karydakis IML S.A." generalinis direktorius Giorgos Karydakis teigia: "Šia bendradarbiavimo iniciatyva mes demonstruojame, kad biologinės medžiagos gali būti naudojamos aukštos kokybės IML etikečių gamyboje. Savo klientams siūlome platų patrauklių spausdinimo galimybių pasirinkimą puodeliams, vonelėms, stiklainiams, ąsočiams ir kibirėliams, kurių dydis nuo 50 ml iki 50 litrų, įskaitant papildomą skaitmeninį vandens ženklą su informacija apie medžiagą pagal Europos iniciatyvą "HolyGrail 2.0", skirtą pažangiam automatizuotam mechaniniam perdirbimui."

Augustinos Kotronis, "Kotronis Packaging" generalinis direktorius, paaiškina: Įmonė "Kotronis Packaging": "Ženklinimas formoje yra labai naudingas našumui, nes nereikia atskirai klijuoti lipnių etikečių ant galutinio pakavimo produkto, nes jos suformuoja nuolatinį, apsaugotą nuo klastojimo ryšį su tara tiesiai formoje. Be to, atsinaujinanti SABIC taros medžiaga atitinka visus atitinkamus tarptautinius standartus, taikomus su maistu besiliečiančioms prekėms, ir yra puikiai apdorojama mūsų mašinomis, įskaitant didelį srauto pralaidumą mažesnio storio sienelėms. Be to, ji atitinka mūsų tikslus mažinti CO2 išmetimą ir iškastinio kuro suvartojimą."

Pagal formą supjaustytos IML etiketės galiausiai tiekiamos vidutinio dydžio šeimos įmonei "Kotronis", kuri specializuojasi gaminant įpurškiamus maisto produktų indus. Čia jos palengvina efektyvų puodelių ir indelių ženklinimą formose, taikant vientisai integruotą ir visiškai automatizuotą vieno etapo procesą. Šis IML sprendimas buvo demonstruojamas rugsėjo 11-14 d. Briuselyje vykusioje parodoje "Labelexpo" "Taghleef" 4C35 stende.